Po zainstalowaniu sterownika drukarki oraz zarejestrowaniu drukarki w programie narzędziowym możemy nareszcie przystąpić do drukowania zdjęć. Jeżeli nasze wydruki posiadają dominantę koloru, np. są zbyt zielono-żółte, możemy dokonać systemowej korekcji kolorystycznej tak by nie musieć za każdym razem dokonywać korekt w programach typu Photoshop, Order Controller czy ILS/DLS.
Aby to zrobić należy oczywiście otworzyć program SL Printer Maintenance Tool.
UWAGA: aby procedura była możliwa do wykonania należy oczywiście pamiętać aby nasza drukarka była włączona i połączona kablem USB do komputera. Musi mieć zainstalowane tusze oraz założony papier. Drukarka musi być w trybie Ready, nie może aktualnie niczego drukować oraz nie może zgłaszać żadnych błędów – niebieska dioda świeci ciągłym światłem.
W okienku klikamy na przycisk Printer Adjustment, a następnie w kolejnym oknie klikamy na Gray Adjustment.
W kolejnym okienku wybieramy tryb jakości druku z listy rozwijanej Quality (zaleca się wykonać dwie regulacje: dla trybu Standard oraz High Quality), a następnie klikamy na Color Balance. Otwiera się właściwe okno regulacji kolorów.
Za pomocą suwaków (po prawej stronie okienka) ustawiamy pożądaną korekcję – poprawne ustawienie wymaga pewnego doświadczenia nabytego podczas pracy ze zdjęciami – mniej doświadczonym użytkownikom pozostaje metoda oparta na zasadzie prób i błędów.
Następnie klikamy na przycisk Set i w małym okienku, które się wyświetli, klikamy na potwierdzenie OK. Zamykamy okno regulacji kolorów klikając na Back i powtarzamy procedurę dla wartości jakości druku High Quality.
Aby zakończyć całą procedurę należy kliknąć kolejno na przyciski Back, Back, Back i Close.
Na samym końcu należy pozamykać wszystkie programy i zrestartować komputer aby zmiany zostały poprawnie wczytane w systemie operacyjnym Windows !!!
UWAGA: wprowadzona zmiana odnosi się jedynie dla aktualnie zarejestrowanego i założonego typu powierzchni papieru. Jeżeli chcemy dokonać zmian kolorystyki dla innego papieru, np. Lustre, musimy najpierw fizycznie założyć i zarejestrować ten papier w drukarce (procedura opisana w części IV A i IV D), a następnie przeprowadzić nową korekcję dla różnych trybów Quality dla nowo zarejestrowanego papieru.
W kolejnym artykule opiszę procedury związane z systemową korekcją gęstości na wydrukach otrzymywanych z drukarki SureLab D700.