Najczęstsze błędy użytkowników drukarek SureLab D700 – część III a

Po zainstalowaniu sterownika drukarki SureLab D700 musimy koniecznie sprawdzić czy nasza drukarka została zarejestrowana w programie narzędziowym. Jeśli instalowaliśmy drukarkę w systemie operacyjnym wg procedury opisanej w poprzednim artykule to drukarka została także automatycznie zarejestrowana w programie SL Printer Maintenance Tool. W przypadku, gdy instalacja sterownika odbyła się w inny, czasem nie do końca kontrolowany przez użytkownika sposób, musimy sprawdzić oraz ewentualnie zarejestrować urządzenie w tym programie narzędziowym. To jest bardzo ważne gdyż tylko dzięki temu oprogramowaniu użytkownik może kompleksowo zarządzać swoją drukarką zarówno w zakresie prawidłowego rejestrowania powierzchni papieru, poprawnej kolorystyki wydruków jak i w zakresie bardzo istotnych procedur konserwacyjnych dotyczących urządzenia.

Aby to zrobić należy otworzyć program SL Printer Maintenance Tool, który znajduje się w katalogu Programy naszego systemu operacyjnego Windows.

SL-Printer-Maintenance-Tool

Można go także otworzyć korzystając z preferencji drukowania drukarki D700: Panel sterowania => Urządzenia i drukarki => D700 (prawy przycisk myszy) => Preferencje drukowania.

D700 Maintenance Tool

Użytkownicy wykorzystujący dedykowane profesjonalne oprogramowanie SureLab Order Controller mogą to zrobić bezpośrednio z tego programu: Printer Control => Settings/Maintenance => D700.

D700 Maintenance Tool OC

UWAGA: aby cała procedura była możliwa do wykonania nasza drukarka musi być włączona i połączona kablem USB do komputera. Musi mieć zainstalowane tusze oraz założony papier. Drukarka musi być w trybie Ready, nie może aktualnie niczego drukować oraz nie może zgłaszać żadnych błędów – niebieska dioda świeci ciągłym światłem.

Po otwarciu programu SL Printer Maintenance Tool klikamy na przycisk Printer Management, a następnie w kolejnym oknie na Register/Delete Printer. W kolejnym oknie klikamy na przycisk Execute. Procedura rejestracji rozpocznie się i przebiegnie w tle. Następnie wyświetli się małe okienko informujące ile drukarek zostało zarejestrowanych (lub usuniętych) – klikamy tu tylko na potwierdzenie OK.

D700 rejestracja drukarki

WAŻNE: opisana procedura zarówno rejestruje aktywną drukarkę/drukarki jak i usuwa nieaktywne drukarki z programu narzędziowego dlatego jeśli mamy zainstalowanych kilka drukarek D700 to wszystkie drukarki muszą być włączone i połączone z komputerem oraz być w trybie Ready. Jeśli zapomnimy włączyć którąś z drukarek to zostanie ona usunięta z programu. W takim przypadku nie należy panikować tylko włączyć drukarkę, poczekać aż przejdzie w tryb Ready, a następnie powtórzyć procedurę rejestracji.

Aby zakończyć całą procedurę należy kliknąć kolejno na przyciski Back, Back i Close.

WSKAZÓWKA: jeżeli na jednym i tym samym komputerze mamy zainstalowanych kilka drukarek D700 to oczywiście możemy nimi wszystkimi zarządzać z programu SL Printer Maintenance Tool. Wystarczy z rozwijanej listy u góry wybrać właściwą drukarkę i ustawić pożądane parametry. Dlatego warto wcześniej, już na etapie procesu instalacji sterownika, jednoznacznie nazywać kolejne drukarki, np. D700 Lustre, D700 5″, etc. Wtedy będzie nam o wiele łatwiej na codzień kontrolować ustawienia oraz procedury konserwacyjne wszystkich naszych drukarek w programie narzędziowym.

D700 multi

Co istotnego jeszcze należy ustawić i sprawdzić przedstawię niebawem w kolejnym artykule.

O autorze:
Pracuje w firmie od marca 1993 roku. Posiada spore doświadczenie w szeroko rozumianym obrazowaniu. Od wielu lat zajmuje się drukiem atramentowym oraz drukiem termosublimacyjnym.