Najczęstsze błędy użytkowników drukarek SureLab D700 – część I

Drukarka Epson SureLab D700 to bardzo popularne urządzenie wśród zakładów fotograficznych oraz wśród profesjonalistów. Urządzenie jest ekologiczne, kompaktowe, produkuje bardzo dobrej jakości zdjęcia w wielu formatach i z wykorzystaniem wielu powierzchni papierów, etc. – z resztą, takich cech jest oczywiście znacznie więcej i można by ciągle poszerzać ich listę, ale nie o tym jest ten artykuł.

Ilość zainstalowanych maszyn D700 w Polsce jest naprawdę imponująca. Posiadacze tego sprzętu na ogół dobrze radzą sobie z jego obsługą. Zdarzają się jednak także przypadki gdzie użytkownicy nie potrafią wykorzystać 100% możliwości tego sprzętu lub napotykają na pewne problemy, z którymi nie są w stanie sobie poradzić. Ogólnie problemy te można podzielić na 4 główne grupy. Poniższa grafika przedstawia procentowy rozkład typowych problemów z jakimi spotykają się użytkownicy drukarki Epson SureLab D700.

typowe-problemy-d700

Dane te wynikają z naszego wieloletniego doświadczenia jakie zdobyliśmy oferując oraz serwisując te urządzania na polskim rynku fotograficznym. Większość z występujących problemów jest łatwa do rozwiązania przez samych użytkowników i nie wymaga jakiś specjalnych predyspozycji czy umiejętności. Dzięki poczynionym przez nas obserwacjom można jednak zaryzykować stwierdzenie, że jednym z najczęstszych grzechów zaniechania jest niechęć do przeczytania instrukcji producenta – to banalne ale jakże prawdziwe stwierdzenie – mało kto zapoznaje się z tymi instrukcjami, a są w nich zawarte bardzo cenne informacje. Zachęcamy zatem do przeczytania instrukcji, które są zamieszczone na instalacyjnej płycie CD – wystarczy za pomocą Eksplorer-a (WIN) lub Finder-a (MAC) wyświetlić zawartość płyty i odnaleźć oraz zachować sobie na komputerze instrukcje, które zlokalizujemy w katalogu Manual, w podkatalogu PL. Zamieszczone są tam trzy dokumenty, które opisują:

  • obsługę drukarki
  • właściwości i obsługę sterownika drukarki
  • obsługę programu SL Printer Maintenance Tool

Ostatni punkt jest szczególnie ważny gdyż za pomocą tego narzędzia można prawidłowo zarządzać swoją drukarką i rozwiązywać wiele problemów.

Mamy świadomość, że współczesne życie jest w nieustannym pędzie i mało kto ma teraz czas na czytanie często dość obszernych instrukcji, szczególnie jak musi dbać o rozwój swojej firmy i stale pozyskiwać zlecenia. Dlatego postanowiliśmy cyklicznie publikować na łamach naszego bloga krótkie i merytoryczne wskazówki oraz porady podpowiadające jak radzić sobie z typowymi błędami oraz problemami związanymi z urządzeniem SureLab D700.

W tej części to już wszystko. Kolejny artykuł już niebawem.

O autorze:
Pracuje w firmie od marca 1993 roku. Posiada spore doświadczenie w szeroko rozumianym obrazowaniu. Od wielu lat zajmuje się drukiem atramentowym oraz drukiem termosublimacyjnym.

1 komentarze(y) do postu “Najczęstsze błędy użytkowników drukarek SureLab D700 – część I

  • Z uwagi na fakt, że ilość użytkowników profesjonalnych urządzeń Epson dynamicznie rośnie nie tylko w Europie ale również w Polsce artykuł ten będzie z pewnością bardzo pomocny pokazując jak uniknąć błędów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.