Media z perforacją do drukarek termosublimacyjnych DNP

Firma DNP Photo Imaging wprowadziła do oferty specjalne media z perforacją dla swoich drukarek termosublimacyjnych, które są bardzo ciekawą i interesującą propozycją. Na co dzień drukarki zazwyczaj wykorzystywane są do drukowania zdjęć oraz zdjęć ID. Dzięki tym nośnikom, użytkownikom drukarek DNP otwierają się całkiem nowe możliwości oraz perspektywy zwiększenia zyskowności prowadzonego biznesu.

media perforowane dnp

Zasada jest prosta: dzięki perforacji mamy możliwość tworzenia specjalnych wydruków zawierających podwójne zdjęcia, specjalne bilety lub kupony promocyjne. Możliwości jest naprawdę sporo, a wszystko jak zawsze zależy jedynie od chęci oraz kreatywności samych użytkowników.

media dnp z perforacją

PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA

  • Eventy – rozwiązanie typu „oderwij i udostępnij” to doskonały sposób na zachowanie kopii tego samego zdjęcia – np.: nowożeńcy mogą otrzymać kopię każdego zdjęcia
  • Konkursy – media z perforacją to idealne rozwiązanie wspomagające i uatrakcyjniające uczestnictwo, a oderwany kupon może zostać wykorzystany do rozlosowania specjalnej nagrody wśród uczestników – np.: „Zarejestruj kupon i wygraj wycieczkę”
  • Imprezy – kupon jest dobrym sposobem by na platformach społecznościowych zwiększyć widoczność i zasięg naszej imprezy – np.: hashtag strony, specjalna strona Facebook, dostęp do platformy uzyskany za pomocą kodu QR, z której można pobrać specjalny plik graficzny …
  • Akcje promocyjne – idealne narzędzie do promowania produktów lub specjalnych rabatów – np.: „Uzyskaj 10% rabatu pokazując ten kupon lub poprzez zeskanowanie kodu kreskowego”
  • Biletowanie – bilet wraz z kuponem to doskonałe narzędzie do promowania kolejnego wydarzenia oraz do przyciągnięcia na nie jak największej liczby ludzi – np.: „Zachowaj ten kupon i zdobądź bezpłatną wejściówkę na nasze specjalne wydarzenie!”

DOSTĘPNE MEDIA

rodzaje mediów termosublimacyjnych dnp

PRZYGOTOWANIE ZDJĘCIA DO WYDRUKU

Aby w pełni zoptymalizować ten typ papieru konieczne jest użycie oprogramowania firm trzecich do tworzenia szablonów i dodawania tekstu oraz grafiki. Przydatne zatem będą wszelkie programy służące do edycji zdjęć i obsługujące warstwy: Photoshop Elements, Photoshop, Corel Paintshop Pro, Gimp etc.

ZDEFINIOWANIE OBSZARU WYDRUKU

Obszar zadruku dla mediów z perforacją jest dokładnie taki sam jak dla tradycyjnego papieru fotograficznego DNP. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na perforację, która jest nacięta na papierze. Dlatego nasz projekt powinien zostać tak przygotowany aby w miejscu perforacji zachować odstęp o szerokości 32mm (1/8″) pomiędzy poszczególnymi fragmentami obrazu aby umożliwić ich swobodne oderwanie bez śladów nadruku na krawędziach.

media z perforacją do druku

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem tych produktów, skontaktuj sie z jednym z naszych Przedstawicieli Handlowych lub zadwoń do Działu Sprzedaży 32 3559111 • 32 3559112

O autorze:
Pracuje w firmie od marca 1993 roku. Posiada spore doświadczenie w szeroko rozumianym obrazowaniu. Od wielu lat zajmuje się drukiem atramentowym oraz drukiem termosublimacyjnym.