Najnowszy sterownik Windows 7/8/10 dla drukarki DNP DS620

Popularna wśród użytkowników drukarka termosublimacyjna DNP DS620 została wyposażona w funkcję Ribbon Rewind. Jak powszechnie wiadomo rozwiązanie to miało za zadanie optymalizować wydruki 10×15 cm na folii Ink Ribbon, która dostępna jest jedynie w formacie 15×20 cm. Rozwiązanie to miało także gwarantować przewijanie folii do tyłu w przypadku gdy drukowane były pojedyncze zdjęcia formatu 10×15 cm. Aby tak się działo producent wprowadził w sterowniku specjalną nastawę (6x4xN), która włączała funkcję Ribbon Rewind, a którą to nastawę należało zawsze wybierać gdy chcieliśmy mieć wpływ na optymalne i prawidłowe zużywanie się folii Ink Ribbon.

drukarka ds620

Rodziło to jednak zbyt wiele problemów gdyż użytkownicy często zapominali wybierać właściwą nastawę w sterowniku narażając się tym samym na straty folii Ink Ribbon, czasem także programy firm trzecich (np. Adobe PS) ignorowały nastawę 6x4xN co powodowało wyłączanie funkcji Ribbon Rewind i kolejne straty folii.

Z tego względu firma DNP opublikowała nowy sterownik dla systemów Windows 7, 8 i 10, który posiada jedynie nastawę 6×4, a która od teraz zawsze włącza funkcję Ribbon Rewind. Jak zapewnia nas producent, modyfikacja ta pozwala na wyeliminowanie błędów zarówno po stronie samych użytkowników jak i po stronie oprogramowania firm trzecich i ma sprawiać, że praca z urządzeniem będzie bardziej przyjazna i prostsza.

sterownik drukarki dnp ds620

Najnowszy sterownik (v 1.0.5.1) jest dostępny tutaj »»

Aby zainstalować ten sterownik należy najpierw usunąć z systemu jego dotychczasową wersję. Nie jest to skomplikowana procedura jednak należy ją wykonać w odpowiedni sposób. Ze względu na dość bogatą treść nie będę w tym miejscu opisywał całej procedury krok po kroku gdyż zajęłoby to zbyt dużo miejsca.

Zainteresowanych odsyłam do zapoznania się z tym artykułem »»

Ważne jest aby wykonać wszystkie czynności w odpowiedniej kolejności i zgodnie z zamieszczonym opisem – nie zastosowanie się do procedury jest bardzo częstym błędem użytkowników i rodzi potem niepotrzebne komplikacje.

Po usunięciu dotychczasowego sterownika należy zrestartować komputer i zainstalować jego najnowszą wersję. Niestety tu też często dochodzi do poważnego błędu gdyż wielu użytkowników ogranicza się jedynie do włączenia drukarki i podłączenia kabla USB. Takie działanie spowoduje, że w najlepszym przypadku zostanie zainstalowany sterownik z zasobów Windows ale nie będzie to jego najnowsza wersja. Dlatego zanim podłączymy drukarkę kablem USB należy najpierw zainstalować aktualny pakiet sterowników (plik DriverInstall.CMD) zamieszczony przez producenta w katalogu głównym najnowszego sterownika. Procedura jest także opisana w powyższym artykule dotyczącym odinstalowywania sterownika z systemu.

Na koniec mała wskazówka: pamiętajmy aby zawsze zadbać o to by nasze urządzenia dysponowały najnowszymi wersjami sterowników oraz oprogramowaniem wewnętrznym (firmware).

O autorze:
Pracuje w firmie od marca 1993 roku. Posiada spore doświadczenie w szeroko rozumianym obrazowaniu. Od wielu lat zajmuje się drukiem atramentowym oraz drukiem termosublimacyjnym.