Specjalne metalowe panele do zadruku atramentowego

Twój ploter wykorzystywany jest w mniejszym stopniu niż tego oczekujesz? Być może szukasz czegoś nowego aby poszerzyć swoją paletę usług? Chciałbyś rozpocząć całkiem nową przygodę w fotografii? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie, które pomoże spełnić te oczekiwania, a dodatkowo zwiększy zyskowność Twojej działalności.

allure metal panel

Allure Metal Panel to unikatowy produkt, który umożliwia bezpośrednie drukowanie na aluminium z wykorzystaniem atramentów wodnych lub pigmentowych. Panele mogą być zadrukowywane przez większość drukarek Epson/Canon gdyż grubość panelu wynosi jedynie 1.2 mm. Uzyskany wydruk jest bardzo wysokiej jakości, oddaje wiernie kolory oraz szczegóły, posiada także znacznie lepszą rozdzielczość w porównaniu do wydruków na podłożu aluminiowm wykonanych w technologii termosublimacyjnej.
Panele dostępne w następujących rozmiarach: 15×20, 20×30, 30×45, 40×60, 50×75, 60×90, 70×100 oraz 80×120 cm.

allure metal panel

Jak należy przygotować pliki do drukowania

Przygotuj plik do wydruku tak by był większy niż format metalowej płyty o minimum 4mm z każdej strony. Umożliwi to pełne zadrukowanie panelu ALLURE, gdyż naddatek obrazka pozostanie na kartonowej ramce, która zostanie usunięta po wydrukowaniu. Panele ALLURE Metal Panels ładuje się do drukarki wielkoformatowej tak jak każdy normalny arkuszu papieru. Proszę zapoznać się z instrukcją producenta drukarki. Zalecamy aby w drukarce wybrać typ papieru ‘Double Weight Matte’, a odstęp płyty dociskowej Platen Gap w drukarce ustawić na wartość ‘Wider’. Panele ALLURE Metal Panels można stosować w drukarkach wielkoformatowych Epson oraz Canon.

Konfigurowanie ustawień drukarki

Drukowanie na panelu ALLURE Metal Panel jest bardzo podobne do drukowania na jakichkolwiek arkuszach papieru. Należy wybrać zewnętrzny wymiar ramki kartonowej jako rozmiar arkusza papieru. Obrazek musi być zorientowany dokładnie na środku czyli odsunięty o taką samą odległość od górnej oraz lewej krawędzi tekturowej ramki. Po wydrukowaniu należy ostrożnie usunąć ramkę. Jeśli na spodniej stronie panelu występują zabrudzenia pochodzące od tuszu należy je usunąć wykorzystując do tego celu ściereczkę z mikrofibry.

Zalecamy korzystanie z dedykowanych profili ICC dostępnych na naszej stronie internetowej. W przypadku gdy profile nie są dostępne dla danego typu drukarki należy wybrać ustawienie:

Typ nośnika: Double Weight Matte Paper • Jakość druku: max. quality • Źródło: sheet

Wydrukowane panele metalowe można poddać procesowi laminowania w oddzielnym urządzeniu. Dzięki temu uzyskamy dodatkowe zabezpieczenie powierzchni przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wpływem czynników zewnętrznych. W zależności od rodzaju zastosowanej folii do laminacji możemy uzyskać także inny stopień połysku powierzchni od półmatowego po superbłyszczący.

Montowanie gotowych paneli na ścianie

Polecamy zastosowanie dedykowanych akcesorii: samoprzylepnych wieszaków oraz kostek dystansowych, które należy przykleić na odwrotnej stronie panelu ALLURE Metal Panel.

allure metal panel akcesoria

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem tego produktu, skontaktuj sie z jednym z naszych Przedstawicieli Handlowych lub zadwoń do Działu Sprzedaży 32 3559111 • 32 3559112

O autorze:
Pracuje w firmie od marca 1993 roku. Posiada spore doświadczenie w szeroko rozumianym obrazowaniu. Od wielu lat zajmuje się drukiem atramentowym oraz drukiem termosublimacyjnym.